Cíl projektu

Hlavním cílem projektu Rekord 200 je neustálé posouvání fyzických a mentálních  hranic až na pomyslný vrchol. U potápění je pomyslným vrcholem reálné dno. V tomto případě to platí obzvlášť na „dno“ mentálních sil. Být v nejhlubší části potápěčské věže a mít nad sebou další dvě patra plné potápěčů, chce skutečně velkou dávku klidu a rozvahy. A proto je  naším společným úkolem, abychom bezpečným způsobem zanořili do prostoru potápěčské věže co největší počet certifikovaných rekreačních a technických potápěčů. Překonat tak dva roky starý rekord. V roce 2013 se nám podařilo společnými silami dostat na dno potápěčské věže 88 nadšených potápěčů. Velmi zajímavé bylo věkové spektrum, a to od nejmladšího účastníka, který měl pouhých 5 let až po seniory potápěče, kteří mají za sebou již 70 a více  zářezů do pažby života.

Z těchto údajů je jasně vidět, že potápění je aktivita pro každého a začít se dá v jakémkoliv věku. Což je druhým a neméně důležitým cílem projektu Rekord 200.

Oslovit širokou veřejnost a ukázat jí, že potápění je bezpečný a krásný sport, který se dá provozovat do velmi pozdního věku. Chceme ukázat, že potápění je možné i pro tělesně postižené, kde pod vodní hladinou neexistuje zásadních rozdílů.  Posledním cílem projektu  je společné setkání přátel a užít si ponor, který se až zas tak často opakovat nebude.

DSC_2803
DSC_2916
DSC_2613